top of page

Žáci IV. A a V. A zakončili projekt Výuka mimo školu ve velkém stylu

  • Obrázek autora: Jan Vavřík
    Jan Vavřík
  • před 23 hodinami
  • Minut čtení: 2

Poslední den našeho projektu Výuka mimo školu byl přesně takový, jaké má správné finále být – plný zážitků, nových poznatků, smíchu... a teplot, při kterých by se i nanuk raději schoval do mrazáku. 🌞 Naštěstí jsme všechno zvládli a energie nám vydržela až do úplného konce, i když sluníčko se celý den snažilo dokázat, že umí topit lépe než radiátory v lednu.

Naší první zastávkou bylo Muzeum a galerie textilu v Rýmařově, kde se žáci seznámili s historií výroby brokátu i tradičního textilního řemesla. Vyzkoušeli si, jak fungují tkalcovské stavy, prohlédli si historické stroje a zjistili, že vyrobit krásnou látku není otázkou několika kliknutí na počítači. Pak už následovala zastávka, na kterou se těšili snad úplně všichni – lanové centrum v Koutech nad Desnou. Překážky, sítě, prolézačky i pořádná dávka pohybu prověřily odvahu i obratnost našich malých dobrodruhů. Někteří lezli jako veverky, jiní se tvářili, že jen pečlivě testují pevnost konstrukce.

Vrcholem celého dne byla návštěva přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně. Děti si nejprve prohlédly elektrárnu pomocí virtuální reality, díky které se doslova ocitly uvnitř technologického kolosu. Poté následovala skutečná prohlídka a výjezd k horní nádrži. Pohled na obrovskou vodní plochu vysoko v Jeseníkách všechny zaujal a mnozí jen nevěřícně přemýšleli, kolik vody se do ní vlastně vejde.

Den jsme zakončili na hřišti ve Velkých Losinách, kde se děti doslova vyřádily až do posledních zbytků sil.

Byl to den plný smíchu, pohybu, objevování i společných okamžiků. Na závěr už jsme byli všichni tak trochu „uvaření“, ale úsměvy z tváří nezmizely. Děti zvládly nachodit spoustu kilometrů, zdolat lanové centrum, prozkoumat Dlouhé stráně a nakonec ze sebe vydat poslední zbytky energie na hřišti ve Velkých Losinách. Kdybychom jim v tu chvíli oznámili, že se do Bruntálu vracíme pěšky, asi by nejdřív vykulily oči… ale za pět minut by z toho určitě udělaly závod. 😊 Děkujeme všem dětem za skvělou náladu, chuť objevovat nové věci a za to, že z celého projektu vytvořily pořádnou jízdu.❤️


bottom of page